Sindikat pomoraca Hrvatske u našoj školi

U ponedjeljak, 9.svibnja 2016.godine, već  treću godinu zaredom, za učenike završnih razreda pomorskih zanimanja naše škole održano je predavanje o mogućnostima napredovanja u pomorskoj struci.

Pod motivirajućim naslovom “Od kadeta do kapetana”, maturantima je govorio kap. Mario Šarac, inspektor Svjetske organizacije transportnih radnika (ITF), a predavanje je bilo popraćeno prezentacijom i vjerodostojnim primjerima iz prakse.

Nakon održanog predavanja, učenici su se aktivno uključili u raspravu, a onima koji su postavili najbolja pitanja podijeljeni su USB-stickovi, a dijeljeni su promidžbeni materijali, brošure i primjerci “Pomorskog vjesnika”. Učenici, budući pomorci, pozvani su da se uključe u Sindikat pomoraca Hrvatske.

Događaj koji je sada već postao tradicionalan, organizirali su  Klub pomoraca Lošinj, Sindikat pomoraca Hrvatske i, naravno, naša škola.