Mjesečna Arhiva: Svibanj 2012

svi. 18

FESTIVAL MATEMATIKE

P5030646

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva  „Istra“, u Puli se održao 3. i 4. svibnja 2012. Festival  matematike, sedmi  po redu (ekipno natjecanje). Festival se održao u Hotelu Riviera. Na Festivalu bile su prijavljene 53 ekipe podijeljene u dvije kategorije – učenici gimnazijskih programa i učenici četverogodišnjih strukovnih škola. Srednjoškolci su se natjecali prvog dana Festivala. …

Nastavi čitati »

svi. 18

Prezentacija rada i promocija knjižice „Fotoalbum jednog profesora“

DSC_0773

U utorak, 15. svibnja,  u Palači Fritzy predstavljen  je ovogodišnji rad Mladih povjesničara koje vodi profesorica Lidija Kosmos. Učenici 4.g razreda Matea Vidulić i Fran Kušeta predstavili su svoj samostalni istraživački rad iz povijesti „Fotoalbum jednog profesora“. Analizirali su dvanaest fotografija koje je profesor Ambroz Haračić snimio 1894. godine. Istraživački rad je objavljen u prigodnoj knjižici.

Nastavi čitati »