FESTIVAL MATEMATIKE-2012

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva  „Istra“, u Puli se održao 3. i 4. svibnja 2012. Festival  matematike, sedmi  po redu (ekipno natjecanje). Festival se održao u Hotelu Riviera. Na Festivalu bile su prijavljene 53 ekipe podijeljene u dvije kategorije – učenici gimnazijskih programa i učenici četverogodišnjih strukovnih škola. Srednjoškolci su se natjecali prvog dana Festivala. Jedna ekipa bila je iz naše škole – ekipa D’Alambert.

Natjecanje je trajalo 120 minuta. Ekipa je rješavala tri skupine zadataka (ukupno 45 zadataka – 900 bodova)  u kategoriji ALFA.  Točno riješen zadatak boduje se s 10, 20 ili 30 bodova (ovisno iz koje skupine je zadatak), a za netočno riješen zadatak oduzima se 50% od moguće osvojenih bodova za tu skupinu.

Našu školu predstavljali su učenici:

Renato Picinić (2.g), Iva Benvin (3.g), Dragan Marić (3.g), Anamarija Smirčić (4.g) – predstavnik ekipe i Bartol Komadina (4.g).

Za natjecanje učenike su pripremili profesori  – Jelena Bralić i  Ivan Brzović .

Čestitamo našoj ekipi na prvom sudjelovanju i postignutom uspjehu, osvojenom 18./19. mjestu!!