Naši učenici u Gavelli

Četrdeset i jedan učenik naše škole u pratnji profesorica Sandre Maljić, Mirjane Čović i Sandre Jureković uputio se na jednodnevni izlet u Zagreb 22. travnja 2016. godine. U ranim poslijepodnevnim satima obišli smo Arena Centar, a potom smo otišli posjetiti Muzej iluzija koji se lošinjskoj grupi srednjoškolaca neobično svidio. U veselom ozračju, nakon niza uspješno zabilježenih selfieja, krenuli smo do Trga bana Jelačića. Nakon slobodnog poslijepodneva, provedenog u šetnji Ilicom i Cvjetnim trgom,  u ranim večernjim  satima krenuli smo do Gradskog dramskog kazališta Gavella pogledati predstavu Umišljeni bolesnik J. B. P. Molierea u režiji Krešimira Dolenčića. Komediju-balet u tri čina izveo je glumački ansambl predvođen Enesom Vejzovićem u ulozi Argana koji je, uz glumce Barbaru Nolu, Anju Đurinović, Anju Šovagović Despot, Svena Šestaka, Igora Kovača, Sinišu Ružića, Đorđa Kukuljicu, Filipa Šovagovića i Nataliju Đorđević, nagrađen i velikim pljeskom publike.
Učenike je zabavila bespoštedna satira na temu liječnika i medicine, njihove prijetvornosti i pohlepnosti. Zanimljiv je podatak da je Umišljeni bolesnik premijerno  izveden 1673. godine s autorom u ulozi umišljena bolesnika Argana. Moliere, koji je dugo bolovao od tuberkuloze, posustao je na četvrtoj izvedbi koju je jedva odigrao do kraja, a samo je nekoliko sati nakon te izvedbe umro.

Nakon predstave uslijedio je povratak na Lošinj zadnjim trajektom i dolazak kućama u ranim jutarnjim satima.