Klokan bez granica

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 15. ožujka 2018. godine u 12 sati i 30 minuta trebalo se po dvadeseti put održati Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”, no zbog Državnog natjecanja iz informatike natjecanje se održalo  22. ožujka 2018. godine u 12 sati i 30 minuta.

Moto igre natjecanja je:  bez selekcije, eliminacije i finala. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težim.

I ove školske godine dvanaesti put zaredom naša škola sudjelovala je na tom natjecanju, a  po prvi puta pod vodstvom prof. Hajdi Stepančić. U područnom odjelu u Cresu voditeljica natjecanja je prof. Melita Chiole.

U Malom Lošinju natjecalo se 16 učenika u sljedećim kategorijama:

• CADET: Alen Komadina i Ana Mikić (gimnazija)
  • JUNIOR:  Roberta Žuklić, Giulia Surdić, Rea Russin, Ivana Mlacović, Laura Raić, Sara Blagojević (htt) Kristina Zorić i Iva Lekić  (3.g) Nikolina Stupičić (3.n) i Andrej Salković  (3.b)
  • STUDENT: Jan Tomich, Ervin Šeperović, Luka Maros, Marin Šepuka (gimnazija)

Veliko hvala upućujemo našoj maturantici, učenici 4.htt razreda, Sari Vojniković koja je svojim crtačkim talentom obogatila natjecanje.

Rezultati natjecanja objavit će se krajem travnja, a rezultati najbolje plasiranih početkom  svibnja. Evo nekoliko fotografija s natjecanja u Malom Lošinju.