PROJEKT RUKSAK

Na početku ove školske godine od 05.09. do 12. 09. 2011. u  školi smo proveli akciju pod nazivom PROJEKT  RUKSAK.

Ideja je jednostavna: djeca iz Hrvatske daruju djecu u Malaviju koja nemaju ni najnužnije stvari potrebne za život i školovanje!

Rabljene školske torbe ili ruksake popunili  su učenici sa:

bilježnica ili blok – 2 komada, 2 olovke, 2-3 kemijske olovke, drvene bojice ili pastele,1 gumica,1 ravnalo,1 šiljilo,1 pernica,1 ručnik,1 kratke hlačice + 1 majica /ili 1 suknja + 1 majica/ ili 1 haljina,1 japanke (ili sandale),1 mala loptica (npr. loptica za tenis),1 sapun,1 četkica za zube,1 pasta za zube,1 žlica.

Prikupili smo 95 ruksaka koji su zajedno s ruksacima iz Osnovne škole (212 komada) otpremljeni u Zagreb odakle će se transportirati u Malavi gdje će biti podijeljeni djeci.

PROJEKT  RUKSAK u RH provodi udruga Marijini obroci Hrvatska.

Zahvaljujući hrvatskim donatorima, dobrotvorna udruga Marijini obroci Hrvatska u Malaviju ima otvorene tri školske kuhinje u kojima svakodnevno jedan topli obrok dobije preko 2 500 izgladnjele djece. Inače, sveukupno 380 000 malavijske djece sudjeluje u programu međunarodnog projekta Mary’s Meals (Marijini obroci). Samo 75 kuna potrebno je da jedno gladno dijete ima jedan topli obrok dnevno tijekom cijele godine  na mjestu svoga obrazovanja (www.marysmeals.hr)! Cilj nam je nahraniti djecu koja umiru od gladi i omogućiti im barem osnovno obrazovanje.

Od srca hvala svim učenicima i roditeljima na sudjelovanju u ovom zajedničkom dobrom djelu!