POSJET KAZALIŠTU IVANA pl. ZAJCA U RIJECI

Projekt Kazalište i mladi

Trideset učenika 1.g, 2.h, 2.nb, 3.h, 3.g, 3.nb, 4.h i 4.g razreda, u pratnji profesorica Mirjane Čović i Sandre Maljić, 27. travnja 2017. (četvrtak) posjetili su kazalište Ivana pl. Zajca u Rijeci i odgledali predstavu Gostioničarka Mirandolina nastalu prema istoimenom djelu talijanskoga reformatora komedije Carla Goldonija. Predstavu koju je režirao Paolo Magelli, a čija je dramaturginja Željka Udovičić Pleština, izvela je Talijanska drama kazališta Ivana pl. Zajca, stoga je bila titlovana na hrvatskome jeziku.

Iako komedija, ovo uprizorenje pratila je čehovljevska sjeta zbog iznevjerenih očekivanja koja vode tek prividno sretnom kraju.

Djelo je u katalogu za državnu maturu pa je predstava višestruko koristila učenicima. Pokrovitelj predstave je Primorsko-goranska županija s PROJEKTOM (ZA)VOLI KAZALIŠTE, stoga je bila besplatna za učenike. Započela je u 12,00 sati.

Nakon predstave uslijedilo je slobodno vrijeme za ručak, kupovinu i šetnju Korzom.