Dan kruha i plodova zemlje

Dan kruha i plodova zemlje obilježava se tijekom mjeseca listopada, kao zahvala na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

U programu svečanosti sudjelovala su djeca Dječjeg vrtića Cvrčak iz Malog Lošinja i Girice iz Cresa, Osnovne škole Maria Martinolića, Osnovne škole iz Jastrebarskog, Mali Anđeli, folklor Manfrina i Mažoretkinje.

Na štandovima su bili izloženi pekarski proizvodi i drugi plodovi zemlje našeg otočnog kraja, a svoj doprinos dali su učenici 1.u (kuhari), 2.u (konobari), 2.u (kuhari), 3.u (kuhari), 1.h, 2.h i 4.h razreda na čelu s voditeljima Ivanom Lukićem i Milanom Žunićem. Kao vanjski suradnici sudjelovali su i djelatnici pekare „Sv.Matej“ iz Malog Lošinja.