Županijska natjecanja 2016.g.

Na održanim školskim natjecanjima, održanim tijekom siječnja i veljače 2016.g., koje je organizirala Agencija za odgoj i obrazovanje, sudjelovalo je 144 naših učenika iz 18 predmeta i područja. Na županijska natjecanja pozvano je njih  30.

Evo nekih rezultata sudjelovanja naših učenika na županijskoj razini:

 • Vjeronauk – 1.  mjesto

Ekipa: Marko Mikić, Dominik Karčić, Petra Grgurić  i Zala Nikolić, 3.g

mentorica: s. Branka Plenča, prof.

 • Informatika – 2. mjesto u kategoriji OSNOVE INFORMATIKE

     Luka Maros, 2.g , mentor: Davor Stipić, prof.

 • Latinski jezik – 6.  mjesto

     Luka Maros, 2.g,  mentor: Vlaho Stražičić, prof.

 • Engleski jezik – 4. mjesto

      Raul Šugar, 4.g, mentorica: Daniela Mužić, prof.

 • Matematika – 1.  mjesto

      Matej Salković, 3.g, Cres, mentorica: Melita Chiole, prof.

 •  Matematika – 2. mjesto

      Luka Maros, 2.g,  mentor: Divko Hadžiev

      Damjan Jedretić, 2.g Cres, mentorica: Ana Marija Sertić, prof.

 • Talijanski jezik – 1.  mjesto

       Samuel Rukonić, 3.n, mentorica : Barbara Šurlina, prof.

 • Hrvatski jezik – 1. mjesto

       Aida Salaman, 3.g, mentorica: Sandra Maljić, prof.

 • Povijest – 5. mjesto

       Renato Muškardin, 2.gc, mentor: Vlaho Stražičić, prof.

 • Njemački jezik –1. mjesto

         Marija Lena Jensch, 3.g, mentorica: Tatjana Kričković, prof.

Njemački jezik – 5. mjesto

          Zala Nikolić, 3.g , mentorica: Tatjana Kričković, prof.

 • Logika – 12.  mjesto

               Marko Mikić, 3.g, mentorica: Sanja Šegulja, prof.

 • Kemija – 6. mjesto

        Brian Michel Bandera, 1.gc, mentorica: Lovorka Tomović, prof.

Na Županijsko natjecanje Lidrano poslana su dva literarna rada. Županijsko povjerenstvo je predložilo za državnu razinu oba literarna rada: Priča o božičnom čovječuljkuPetar Sklepić, 2.h (mentorica Sandra Maljić, prof.) i Dodir svjetlostiKatarina Šimičić, 3.h ( mentorica: Mirjana Čović, prof.).

Školski list učenika Područnog odjela u Cresu,  WWW-Gimnazija Cres,  predložen je za državnu razinu. Voditeljica – glavna urednica je Sonja Salković- Pokupec, prof.

Škola je sudjelovala s predstavom Školske stilske vježbe na Županijskom natjecanju Lidrano. Predstava je predložena za državnu razinu. Voditeljica je Barbara Šurlina, prof.

U siječnju 2016. godine su održana  i školska natjecanja za zanimanje pomorski nautičar i tehničar za brodostrojarstvo koje je organizirala Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO). Sudjelovalo je devet učenika za zanimanje pomorski nautičar iz 4.nb i šest učenika za zanimanje tehničar za brodostrojarstvo iz 3.nb. Nakon dobivenih rezultata školskog natjecanju na  Državno natjecanje pozvan je učenik 4.nb razreda Sara Saganić  – pomorski nautičar (mentorica: Aldina Burić, prof.) i  2 učenika 3.nb razreda: Luka Preksavec i Lovro Kajkara – tehničar za brodostrojarstvo (mentor: Tomica Komadina, ing.)

Dva učenika 3.up razreda sudjelovali su na školskom natjecanju za zanimanje prodavač koje je organizirala Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odrasli te Konzum akademija.  Na Državno natjecanje – prodavač plasirao se David Rerečić, 3.p s mentoricom Patricijom Tomich, prof.

Škola se uključila i u sportska natjecanja i to s dvije ekipe:

 • košarka (15 učenika)
 • odbojka (11 učenica) – 4. mjesto.

Voditelj obje ekipe je Saša Javorović, prof.