Gostovanje alpinista Stipe Božića

Gospodin Stipe Božić je hrvatski alpinist, putopisac, redatelj dokumentarnih filmova i emisija za koje je dobio mnoga međunarodna priznanja  i nagrade, gostovao je u našoj školskoj knjižnici u povodu Mjeseca knjige. Svoja alpinistička iskustva predočio je predavanjem i prezentacijom učenicima i profesorima naše Škole. Knjižničarka,profesorica Kata Marković,učenicima je predstavila gospodina Božića. Predavanju je bilo nazočno 50 učenika iz svih razrednih odjela. Gospodin Božić popeo se na najviše vrhove svih sedam kontinenata, bio je u Sahari, istraživao spilje, jame…  Naš život je svojevrsno putovanje,a staza zadovoljstva i slobode je za putnika najbolja staza. Svoj životni put gospodin Božić zacrtao je vrlo mlad, onog trenutka kad  je kupio gojzerice koje mu je otac skrivao.

Naša destinacija nikad nije mjesto, već novi način promatranja stvari, bogaćenje pejzaža duše spoznajama o životu i smrti. Obogaćen tim spoznajama, gospodin Božić je i  član Gorske službe spašavanja.