Stručna ekskurzija iz fizike

U subotu, 18. listopada 2014. godine 47 naših učenika (30 iz Malog Lošinja i 17 iz područnog odjela u Cresu) bilo je na stručnoj ekskurziji iz fizike, a voditelji su bili profesori Davor Bralić, Divko Hadžiev, Ivan Brzović i Anto Nedić.

Posjetili smo Tehnički muzej u Bistri kao i Kuću eksperimenata u Ljubljani. Na ekskurziji su učenici u Tehničkom muzeju imali priliku vidjeti kako su se strojevi i  razna tehnička pomagala razvijali kroz povijest. Učenici su mogli naučiti kako je razvoj fizike utjecao na razvoj tehnologije te na društvene odnose kroz stoljeća. U Kući eksperimenata su učenici samostalno izvodili razne pripremljene pokuse i na taj način spoznavali prirodne zakone kojima se postavljeni pokusi mogu objasniti.

Naravno, u slobodno vrijeme razgledavali smo Ljubljanu i sretni i zadovoljni vratli se u Cres i Mali Lošinj u večernjim satima.