Obilježen Dan kruha i plodova zemlje

Dan kruha i plodova zemlje obilježava se tijekom mjeseca listopada, kao zahvala na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

U programu svečanosti sudjelovala su djeca Dječjeg vrtića Cvrčak iz Malog Lošinja i Girice iz Cresa, djeca Osnovne škole Maria Martinolića – Mali Lošinj, Crkveni zbor „ Očima srca“, Folklorna grupa Manfrina…

Na štandovima su bili izloženi pekarski proizvodi i drugi plodovi zemlje našeg otočnog kraja, kao i tradicionalni alati za obradu zemlje i pripremu sira i kruha.

U svemu tome, naravno, sudjelovala je i naša škola i to učenici ugostiteljskih zanimanja (kuhari i konobari) – vođeni svojim nastavnicima Ivanom Lukićem i Milanom Žunićem.  Na posebnom štandu izloženi su krušni proizvodi koje su naši učenici – ugostitelji sami ispekli i prezentirali.

Dio krušnih proizvoda namijenili smo i za korisnike Doma za starije i nemoćne osobe u Velom Lošinju.