Prva generacija pomoraca proslavila 50. godišnjicu mature

U subotu, 4. listopada 2014. godine u zbornici Srednje škole Ambroza Haračića, okupili su se učenici prve generacije pomoraca koja je završila svoje srednjoškolsko obrazovanje u školskoj godini 1963./1964.

Od 24 nautičara i 22 brodostrojara na proslavu je stiglo 26 slavljenika te čak sedam nastavnika: razrednica i prof. engleskog jezika Marija Krapanić, drugi razrednik i prof. struke dr. Dinko Zorović, prof. hrvatskog jezika Tereza Vlakančić, prof. talijanskog jezika Silvio Vlakančić, prof. matematike i astronomije Ivica Kitarović, prof. mornarskih vještina Eugen Saganić i prof. struke Milan Žauhar.

Zlatne slavljenike su dočekali profesori nautičke grupe predmeta koji su predstavili školu te su im poslije prozivke pokazali kako danas izgleda nautički kabinet.

Maturanti u 1963./64. školskoj godini su bili:

Pomorski nautičari: Badurina Alfio, Barbalić Ivo, Bonefačić Julio, Brusić Josip, Budinski Branko, Čedinac Igor, Deželić Ivan, Diminić Josip, Dragičević Vlado, Gjirlić Božidar, Herceg Ivan, Kleva Stahislav, Kokot Aldo, Kostadina Bruno, Krajcar Sergio, Kučić Paulo, Maštrović Zdeslav, Petrinović Ivan, Prendivoj Anton, Ribičić Joško, Ružić Ivan, Šafranić Boris, Šegulja Josip, Šumberac Kazimir, Žuljević Neven, Župan Đuro.

Brodostrojari: Đerđ Petar, Franko Jure, Jadrošić Elviro, Jurasić Fabijan, Jurjako Vjekoslav, Karina Zdenko, Mance Ivica, Maričić Vjeko, Masalin Mario, Matešić Mario, Picinić Rajmondo, Pinezić Nivio, Saganić Cvetko, Saganić Onorato, Španjol Sanjin, Štepihar Đuro, Tarabokija Stelio,  Tomljanović Boško, Trpić Paolo, Vlašić Perica, Vodarić Ivo, Vudjan Darko

Vijest sa web stranice Otoci.net možete pogledati  ovdje, a u nastavku možete pogledati fotografije.