Zdrav za 5

Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ministarstvo zdravlja Republike Hrvatske i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske u želji da zajednički djeluju na području prevencije ovisnosti te podizanja razine javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, započeli su sa provedbom zajedničkog projekta po nazivom „Zdrav za 5“.

Projekt “Zdrav za 5” temelji se na programu „SAM“  Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske Županije i Policijske uprave Primorsko-goranske koji se kao takav provodio na području Primorsko-goranske Županije u osnovnim i srednjim školama.

Projekt obuhvaća područja zlouporabe i ovisnosti o alkoholu i opojnim drogama, kocki/igrama na sreću te zaštitu okoliša.

U našoj školi projekt su proveli dr Senka Stojanović (Nastavni zavod za javno zdravstvo naše županije) i g. Mario Žagar (policijska postaja u Malom Lošinju).