More zna, otok pamti!

Kao i prošlih godina učenici naše škole pridružili su se vrijednoj ekološkoj akciji čišćenja podmorja i obale naših otoka “More zna, otok pamti!”.

U ovogodišnju akciju uključilo se sedamdesetak ronilaca iz cijele zemlje, te brojni mjesni odbori manjih mjesta.

Akcija je započela u subotu, 20.4. s početkom u 9,30 sati ispred stare pomorske škole.

Nakon što su od volontera preuzeli rukavice, vreće za smeće, vodu i alat za izvlačenje otpada iz mora, učenici 1.g, 2.h i 4.h razreda u pratnji nastavnica Zvjezdane Horvat, Patricije Tomich i Barbare Šurlina Bilić uputili su se prema Priku i Velopinu gdje su čistili obalu i pomagali roniocima u izvlačenju otpada iz mora.

Osim otpada iz mora kojeg su izvukli ronioci i za kojeg ronioci kažu da ga ima toliko da bi trebalo čistiti podmorje svakih tjedan dana, učenici su na obali pronašli i stolice, madrace, umivaonik, grijalicu vode, puno plastike i stiropora te zaključili da se, nažalost, krupni otpad još uvijek odlaže neprimjereno u šume umjesto na odlagališta.

Nakon rada valjalo se počastiti i to finim ručkom za sve volontere ispred stare pomorske škole.

Blue World Institute odazvat će se učenici zasigurno i iduće godine jer more koje zna i otok koji pamti je naše more i samo naš otok.