Dan škole 2023. obilježili smo u opuštenom i vedrom raspoloženju

Nakon četiri godine ponovno smo u holu škole obilježili naš Dan škole u opuštenom, pozitivnom i vedrom raspoloženju. U srijedu, 6. prosinca 2023.g. organiziran je zabavno-obrazovni program u obliku kviza.

Na početku programa svim učenicima i profesorima obratila se i pozdravila ih naša ravnateljica prof. Jelena Bralić.

Područja ispitivanja bila su vezana za različite aktivnosti naše škole, podijeljena u pet tema, a pripremale su ih naši profesorice i profesori. Nazivi tema:

1. Tko je bio Ambroz Haračić?
  2.  Koliko se poznajemo?
  3. U prozi i stihu
  4. Putovali smo i družili se
  5. Glazba

Sudionici kviza bile su četiri ekipe sastavljene od učenika različitih razreda i različitih usmjerenja. Ekipe su dobile imena po maketama brodova u holu škole – eksponatima Školskog muzeja pomorstva i pomorskog školstva.

TIRRENOAROSA SKY
1.h – Marko Ljubez, 2.u – Lovro Vunić, 3.g – Dunja Kleva, 4.nb – Marko Gorupić  1.g – Ivana Zorić, 1.u – Dominik Saganić, 2.h – Anton Sorić, 3.nb – Blaž Perković
TUHOBIĆATLANTIC BREEZE
1.nb – Gabriel Jerneić, 2.g – Maša Ristić, 3.gc – Elli Honjek, 3.u-  Iris Štuc, 4.h – Damian Olić1.gc – Hana Utmar, Tina Kučica, 2.nb – Erik Jovanov, 3.h – Nika Valendžić, 4.g  – Rafaela Funarić

Digitalni su oblik  pitanja pripremile profesorice: Danijela Mužić  i Aldina Burić.

U prosudbenom su  povjerenstvu bili profesori: Robert Nedeljković , Vlaho Stražičić i Đurđica Mršić.

Voditelji kviza bili su učenici 4.g razreda: Fay Kujundžić i Damian Sutlić.

Za vrijeme prve stanke Haračićeva instrumentalna je klapa,  koju od 2010. godine okuplja profesor Vlaho Stražičić,  otpjevala  pjesmu Moje prvo pijanstvo Olivera Dragojevića.

U drugom je predahu prikazan video Školska čestitka koji je snimila Filmska skupina s voditeljicom sestrom Ružicom Dodig.

Rezultat – konačni poredak:

1. Atlantic Breeze (22 boda)
  2. Arosa Sky (19,5 boda)
  3. Tirreno i Tuhobić (17,5 boda)

Ekipa ATLANTIC BREEZE ostvarila je najveći broj bodova (22), a nagrade je svim ekipama  uručila ravnateljica naše škole, prof. Jelena Bralić.

Učenik 2.u razreda Lovro Vunić  zajedno je sa svojom mentoricom Milankom Poldan izradio  lošinjski krokant  koje je tradicionalno razbijen sabljom i poslužen učenicima i profesorima. Krokant je izrađen zahvaljujući vlasniku gelatterie Moby Dick, g.Petru Golešu. Osim što je ustupio svoj prostor, prezentacijom o izradi krokanta  g. Petar je i osobno asistirao Lovri u  izradi ove čudesne delicije. U našoj se školi, zbog obnove ugostiteljskog praktikuma, nije mogao pripremiti.

Originalnom su glazbenom izvedbom u rap obliku učenici Ante Barićević Štavlić (3.nb) i maturant Vito Andrić Tušup (4.nb) izazvali oduševljenje.

Prikazani su i likovni radovi naših maturanata Fay Kujundžić (4.g) i Marija Martinolića (4.h).

Program su osmislile sestra Ružica Dodig i  profesorice Zrinka Jensch i Milica Prole.

Gimnazijalcima su Područnog odjela u Cresu  učenice Anesa Abdija, Lea Ivanić i Andrea Saganić iz 4.h te Barbara Antonia Molaro iz 4.nb pokazale Školski muzej pomorstva i pomorskog školstva  i druge aktualne izložbe u školi.

Sportski program su pripremili profesori Saša Javorović i Tanja Milković. Odigrane su odbojkaška utakmica između učenica i učenika (maturanata) i nogometna između ekipa Cresa i Malog Lošinja.

Dan ranije održano je i prvenstvo u stolnom tenisu.

Na misi u crkvi Svetog Nikole nazočili su maturanti pomorskog smjeru u pratnji kapetana Renata Dudića.

Sveti Nikola nije zaboravio, ni ove godine, na naše učenike. U crvenim čizmicama svakom je učeniku ostavio čokoladu.