Međunarodni dan tolerancije

16. studenog u svijetu se obilježava Međunarodni dan tolerancije. Taj je dan Opća skupština Ujedinjenih naroda proglasila danom tolerancije i pozvala svoje države članice da ga obilježavaju kako bi podigli svijest građana o važnosti poštovanja i uvažavanja različitosti.

Na taj dan su države članice UNESCO-a 1995. godine usvojile Deklaraciju o načelima tolerancije.

Prema UNESCO-voj definiciji, tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti,  zasnovana na znanju, otvorenosti, komunikaciji i slobodi mišljenja, savjesti i uvjerenju. Tolerancija je sklad u različitostima.

Naši su učenici izveli malu “performansu” za vrijeme velikog odmora. Dali su “5” za toleranciju na velikom platnu i zajedno stvorili stablo, koje će krasiti novu zastavu tolerancije u našoj školi.

Osim zastave u holu škole izložen je plakat kojeg su učenici ukrasili mislima kako oni svakodnevno mogu doprinijeti da kroz toleranciju njihov svijet bude sretnije mjesto.

Aktivnost su koordinirale nastavnice Elena Busanić i Barbara Šurlina Bilić.