Dan Grada Malog Lošinja 2023.

U četvrtak, 9. studenog 2023.godine, uoči Dana grada, u Muzeju Apoksiomen održana je svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Malog Lošinja na kojoj je nagrađena naša profesorica povijesti i sociologije Lidija Kosmos, od ove šk. godine u mirovini, te najbolji učenici (maturanti) za 2023.godinu. To su:

– za opću gimnaziju – Nika Maros

– za četverogodišnje strukovne škole – Barbara Antonia Molaro (pomorski nautičar)

– za trogodišnje strukovne škole – Iris Štuc (kuhar)

Profesorica Lidija Kosmos dobila je Nagradu za životno djelo Grada Malog Lošinja na prijedlog škole u kojoj je radila od 1985. godine.  Posebno ističemo istraživački rad profesorice Kosmos o povijest škole i rada profesora Ambroza Haračića te knjigu Haračićevi profesorski i znanstveni vidici koju je napisala i objavila  2016. godine.

U programu za Dan Grada prikazana je i videoreportaža Školske filmske skupine i Grupe za glagoljicu Osorski glagoljski tekstovi snimljena 2023.godine uz Dane hrvatske glagoljice i glagoljaštva.

Čestitamo našim nagrađenim maturanticama!

Posebna čestitka profesorici  Lidiji Kosmos za njen iznimno vrijedan doprinos u odgojno-obrazovnom radu te u promociji i očuvanju kulturno-povijesne baštine otoka Lošinja.