Mjesec hrvatske knjige 2023.

Mjesec hrvatske knjige

(15. listopada 2023. – 15. studenoga 2023.)

Otkrijte i iskoristite blago iz nonina ormara

Zavirite u naš kutak – nonin ormar koji smo u prigodi Mjeseca hrvatske knjige otvorili i uredili za sve vas, korisnike naše školske knjižnice.

Nek’ ti riječ ne bude strana(c)… slogan je ovogodišnjeg  Mjesec hrvatske knjige koji je posvećen prevoditeljima, odnosno književnom prevođenju. Cilj je ovogodišnje manifestacije ukazati na važnost prevoditelja te podsjetiti na neprocjenjivu vrijednost književnog prevođenja zahvaljujući kojemu strana književnost, njezini klasici i suvremenici hrvatskim čitateljima prestaju biti strani. Zahvaljujući kojemu i hrvatska književnost leti preko granica svoje domovine i osvaja inozemnu publiku, daleko izvan granica Schengena.

Imate knjigu koju biste željeli pokloniti? Tražite nešto novo, zanimljivo i besplatno za čitanje?

Otkrijte i iskoristite blago iz nonina ormara!

Naša razmjena knjiga funkcionira po principu BookCrossinga, svjetskog pokreta izraslog na ideji da knjige treba osloboditi, pomoći im da s polica iskorače u svijet.  Pokret doprinosi popularizaciji čitanje, promicanju pismenosti i ljubavi prema čitanju te vrijednosti i važnosti zajedništva.

Razmjena uzmi ili ostavi potpuno je besplatna i neobavezna. Donesite svoju upotrebljivu knjigu pristojnog sadržaja, koju želite pokloniti, i ostavite ju na policama nonina ormara. Ako vas zanima koja izložena, slobodno ju uzmite. Možete ju trajno zadržati ili ju, nakon čitanja, vratiti.  Ako, pak, nemate što za donijeti, a želite začiniti svoj život novom knjigom, dobrodošli ste pa, bez ustručavanja, odaberite nešto od ponuđenog i uživajte u čitanju!

U osmišljavanju i stvaranju  vizualnog identiteta nonina ormara pomogla je administratorica Lorina Starc te Leona Banković, Gabriela Križanec, Manuela Križanec i Fjorentina Muceku, učenice 3. h razreda.

Imate li pokoje pitanje?  Nije vam sve jasno?!

Dođite u knjižnicu i pitajte!  Uvijek ste dobrodošli!

vaše knjižničarke