Glazba, ples i poljupci za kraj polugodišta!

Imela (Viscum album L.) je zimzelena poluparazitska biljka koja raste u obliku okruglastog grmića često visoko na drveću. Prepoznatljiva je po bijelim sočnim okruglim plodovima. Smatra se da nema korijenje pa su joj pridavali mistična svojstva. Prema legendi, tko se za Božić nađe ispod imele, koja se tradicionalno vješa na okvir vrata, treba se poljubiti.
Tko kaže da to treba biti baš slučajno?:-)

Mi smo odlučili potaknuti taj trenutak pa su profesorice Elena Busanić i Barbara Šurlina Bilić uz pomoć kolegica uredile foto kutak za ljubljenje u holu škole, jer Božić je prilika za izražavanje ljubavi i naklonosti, brige i suosjećanja, i zato ga toliko volimo.

U duhu darivanja nastavnici su učenicima, kao što to inače čine, dali ono najvrjednije- djelić samih sebe, otkrivši svoju veselu i razigranu stranu kroz pjesmu i ples koja širi radost i povezuje srca.

I na trenutak nas je posjetio i Djed Božičnjak!
Zavladala je prava blagdanska atmosfera, škicnite u galeriju i uvjerite se i sami!