Organizacija nastave od 22.03. do 2.04.2021.

Od 22. ožujka do 2. travnja 2021. godine nastava za sve učenike srednjih škola kojima je osnivač Primorsko-goranska županija održavat će se prema Modelu C (nastava na daljinu).

Po Modelu A u tom vremenu bit će nastava za maturante, kao i praktična nastava za učenike u strukovnim zanimanjima – kuhar, konobar i brodostrojar.

Nastava na daljinu – Model C

Po Modelu C nastava se održava u virtualnim učionicama na platformi Google Classroom za učenike
od 1. do 3. razreda strukovne četverogodišnje škole i gimnazije te od 1. do 2. razreda strukovne trogodišnje škole:
– nastava se održava po redovnom rasporedu sati
– nastava je u realnom vremenu
– 1. sat SVIM razredima počinje u 8.00 sati
– VELIKI ODMOR je u 10.25 do 10.45 sati
– 4. sat počinje u 10.45 sati
– NASTAVA ZAVRŠAVA U 14.00 SATI

IZOSTANCI UČENIKA
Tijekom online nastave učenici se trebaju ponašati u skladu s Kućnim redom škole.

Za učenika koji se ne prijavi na nastavu u virtualnoj učionici upisuje se izostanak, a razrednik će upisati razlog izostanka i opravdanost / neopravdanost sata odnosno nastavnog dana.

Nastava u školi – Model A

Nastava za maturante održava se po Modelu A (u školi) od 22. ožujka do 2. travnja 2021.
Nastavu u školi imat će 4.g, 4.gc, 4.h, 4.nb, 3.up i 3.pks. Nastava počinje u 8.00 sati po redovnom rasporedu sati.

Matične učionice maturantskih razreda:
4.g – učionica broj 16
4.h – učionica broj 11
4.nb – učionica broj 13 ( kad se dijele nautičari imaju nastavu u učionici broj 36, strojari u 13 )
3.up – učionica broj 14 ( kad se dijele, kuhari imaju nastavu u učionicu broj 14, prodavači u učionicu 5)
3.pks – učionica broj 3
4.gc – Područni odjel u Cresu

I dalje SE TREBA PRIDRŽAVATI svih epidemioloških mjera, između ostalog:
– mjerenje tjelesne temperature,
– za vrijeme velikog odmora nemiješanje razrednih odjela
– obavezno PRAVILNO nošenje maske,
– higijena ruku, prije ulaska dezinfekcija ruku,
– održavanje razmaka,
– ne zadržavanje u holu,
– provjetravanje učionica,
– donošenje marende od kuće

Razredi 1.u (četvrtak) i 2.u (petak) imat će praktičnu nastavu u školi ( Kuharstvo i Ugostiteljsko posluživanje).

Učenici 1.b, 2.b i 3.b razreda u tjednu od 28.3. do 1.4. 2021. imat će jedan dan praktičnu nastavu u radionici ili u učionici ( 7 sati – fond sati za dva tjedna). Raspored sati za praktičnu nastavu bit će naknadno objavljen.