Konferencija o volonterstvu

Naša škola sudjelovala je na konferenciji pod nazivom „Otkrivajući svijet školskog volontiranja“, održanoj 7.svibnja 2019.g. u hotelu Bonavia u Rijeci.

Sama konferencija je kruna dvogodišnjeg projekta Volumen koji je imao za cilj implementaciju školskih volonterskih programa u škole koje su se u ovaj projekt uključile. Najviše se govorilo o učeničkim iskustvima u školi i izvan nje kao i o iskustvima nastavnika-koordinatora volontera.

Prikazane su mnogobrojne mogućnosti i ideje za nove volonterske aktivnosti s naglaskom na mogućnosti međunarodnog volontiranja.

Na panel diskusiji sudjelovala je i naša psihologinja Elena Busanić kao koordinatorica našeg školskog volonterskog programa, a na konferenciji su bili nazočni i učenice volonterke Regina Baričević, Lara Štavlić i Lucija Alić kao i školski pedagog Darinko Sesar.