Stručni izlet u Vodnjan

U subotu, 4. svibnja 2019.g., naši učenici (konobari, kuhari i prodavači), pod vodstvom svojih stručnih nastavnika Milanke Poldan, Alenke Kovačević i Ivana Lukića, posjetili su vinariju i uljaru „Agroprodukt“ u Vodnjanu.

U Vodnjanu ih je dočekao domaćin g. Marko Krstačić s kojim su obišli maslenik.  Od njega su doznali da je u masliniku posađeno 8.000 stabala maslina. Sve masline su rodne.  Učenici su upoznati s uzgojem maslina i proizvodnjom maslinovog ulja. Degustirali su monoulja iz istog maslinika, a nakon toga su obišli vinariju i punionicu vina.

Na povratku su zastali u Puli i prošetali gradskim središtem. Zadovoljni učenici i njihovi voditelji su se u večernjim satima vratili u Cres i  Mali Lošinj.

Ovaj stručni izlet financirala je Jadranka hoteli d.o.o. Na tome im srdačno zahvaljujemo.