Nenasilje i tolerancija u „Paukovoj mreži“

Učenje kroz pustolovinu po metodi Outward Bound

Od 2015. provodimo programe iskustvenog učenja u prirodi u suradnji s organizacijom Outward Bound Hrvatska. Ove godine učenici 1.up i 2.h razreda 30.4.2019. proveli su dan u učionici u šumi – na jednodnevnom Outward Bound programu prevencije nasilja, u sklopu projekta Europskog socijalnog fonda „Osnaživanjem mladih za bolju budućnost“.

Kroz metode iskustvenog učenja u prirodi, zajedničko rješavanje problemskih zadataka, suočavanje s nepoznatim situacijama i savladavanje prepreka, učenici  su otkrili ne samo nekoliko zabavnih aktivnosti u prirodi, već i nešto o sebi – kako reagiraju u nepoznatim situacijama,  kako se odnose prema ostalim članovima grupe, koja je važnost nenasilne komunikacije, poštovanja i uvažavanja drugih.