Obilježen Mjesec hrvatske knjige u Područnom odjelu u Cresu

Listopad je Mjesec hrvatske knjige koji se obilježava različitim manifestacijama u školskim knjižnicama. U našoj knjižnici u Lošinju obilježavamo ga promocijama djela zavičajne tematike. Ove smo ga godine obilježili  u knjižnici Područnog odjela u Cresu 9. studenog 2018. godine.

Predavanje Tradicijska narodna vjerovanja u Cresu: “zakopana blaga“ između fantazije i stvarnosti održao je profesor emiritus Juraj Sepčić. Prisustvovali su učenici prvog i drugog razreda gimnazije. Legende su čitale učenice Nika Utmar, 2. razred gimnazije, i Katja Jurjako, 1.razred gimnazije. Pjesme Maslina i Oči boje lavande pjevao je Paolo Kaštelan, a na gitari ga je pratila Natali Selmanović, oboje učenici 3. razreda gimnazije.