Obilježili smo Dan kruha i dan zahvalnosti za plodove zemlje

Proslava Dana kruha i dana zahvalnosti za plodove zemlje održala se kao i prošlih godina na glavnom malološinjskom trgu.

Nastavnici Milanka Poldan i Ivan Lukić te učenici 2. i 3. razreda za zanimanje kuhar, na štandu naše Škole, izložili su brojne kolače, krušne proizvode te između ostalog i višku pogaču. Svoj doprinos tom obilježavanju dali su i učenici hotelijerskih razreda svojim krušnim proizvodima.

Na pozornici je održan prigodan program otvaranja. Zahvaljujemo se svim učenicima i mentorima koji su doprinijeli obilježavanju ovog dana.

Kruh nije samo naša temeljna hrana, on je i dio naše povijesti, tradicije pa i književnosti, ali i svakodnevnog govora. Lako zaboravljamo na onu duboku zahvalnost za najosnovniji, najsvakodnevniji naš obrok, onaj kojim obično započinjemo dan; koricom, okrajkom, „šnitom“, „fetom“…

NA STOLU KRUH

Stajati pred bijelim papirom,

Još neispisanim, i znati:

Dosad su napisani milijuni  pjesama

Na svim jezicima Svijeta

I za milijune ljudi na Zemlji

Spremljeno je već oružje da ih uništi-

A ti hoćeš da se čuje i tvoj krik:

Mir Svijetu! Sloboda Svijetu!

I svakome na stolu kruh!

Dragutin Tadijanović