Bubnjevi za zdrav životni ritam

 

U utorak, 18. rujna u holu naše Škole održana je radionica sviranja bubnjeva koja se provodi u sklopu programa Ruksak (pun) kulture pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture. Cilj radionice je izgradnja zajednice zvukom, tišinom i ritmom. Voditelj je bio Branko Trajkov–Trak, bubnjar rock grupe “Zabranjeno pušenje”.

Dojmove o radionici podijelio je naš učenik Alen (2.g razred): 

” Zanimljivo, zabavno i poučno, takvo je bilo poslijepodne u kojem je naša škola bila koncertna dvorana, drugim riječima tvornica buke. No, zbog te buke shvatio sam što je tišina i kako ju ponekad, da bismo bili istinski sretni, trebamo razbiti. Uz smijeh i zabavu, udaranje po bubnju (čije sam ime zaboravio), mogao sam naučiti nešto o tome kako je živjeti u harmoniji s ljudima te koliko je to važno. Svatko od nas ima svoj unutarnji ritam I pjesmu pomoću koje korača kroz život.”