Županijska natjecanja 2018.
Na održanim školskim natjecanjima u siječnju i veljači, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Agencije za strukovno obrazovanje, sudjelovalo je 162 učenika i učenica iz 17 predmeta i područja. Na županijska natjecanja pozvano je ukupno 60 učenika i učenica.
Predmet / područje | Školsko natjecanje | Županijsko natjecanje | Državno natjecanje |
Hrvatski jezik | 26 | 5 | — |
Engleski jezik | 35 | — | — |
Njemački jezik | 3 | 2 | — |
Talijanski jezik | 4 | 1 | — |
Geografija | 15 | — | — |
Povijest | 3 | 1 | — |
Matematika | 15 | 4 | — |
Fizika | 2 | — | — |
Kemija | 7 | — | — |
Biologija | 6 | — | — |
Informatika | 11 | 7 | — |
Vjeronauk | 7 | 4 | 4 |
LiDraNo | — | 6 | — |
Crveni križ | 10 | 5 | — |
Pomorski nautičar | 11 | — | 1 |
Tehničari za brodostrojarstvo | 7 | — | 2 |
Gastro | — | 3 | 1 |
Košarka (m)- | — | 9 | — |
Odbojka (ž) | — | 13 | — |
Ukupno | 162 | 60 | 8 |
Najbolji rezultati ŽUPANIJSKIH NATJECANJA:
Hrvatski jezik – 1. mjesto – Alen Komadina, 1.g, mentorica: Sandra Maljić, prof.
Hrvatski jezik – 5. mjesto – Sara Henč, 2.g, mentorica: Mirjana Čović, prof.
Hrvatski jezik – 6. mjesto – Marija Gazilj, 2.g, mentorica:Mirjana Čović, prof.
Matematika – 2. mjesto – Luka Maros, 4.g, mentor: Divko Hadžiev, prof.
Matematika – 4. mjesto – Damian Jedretić, 4.gc, mentorica: Melita Chiole, prof.
Matematika – 4. mjesto – Ana Mikić, 1.g, mentor: Ivan Brzović, prof.
Matematika – 4.mjesto – Alen Komadina,1.g, mentor: Ivan Brzović, prof.
Vjeronauk – 1. mjesto Ekipa: Ana Mikić, 1.g, Marija Gazilj, 2.g, Nikolina Karčić,2.g, Brigita Sorić, 2.h, mentorica: s. Branka Plenča, prof.
Povijest – 2. mjesto – Alen Komadina, 1.g, mentorica: Lidija Kosmos, prof.
Talijanski jezik – 2. mjesto – Ivana Mlacović, 3.h, mentorica: Sunčana Dudov, prof.
Njemački jezik – 4. mjesto – Andrija Marinac, 3.h, mentorica: Tatjana Kričković, prof.
Njemački jezik – 8. mjesto – Kruno Perožić,3.h, mentorica: Tatjana Kričković, prof.
Informatika – 1.mjesto – Fran Saganić, 2.g, mentor: Davor Stipić, prof.
Informatika – 3.mjesto – Matej Plevnik, 4.g, mentor: Davor Stipić, prof.
Informatika – 4. mjesto – Alen Komadina,1.g, mentor: Davor Stipić, prof.
Informatika – 5.mjesto – Korto Malteze Asani, 2.gc, mentorica: Ana-Marija Sertić, prof.
Informatika – 6. mjesto – Darjan Utmar, 2.gc, mentorica: Ana-Marija Sertić, prof.
Informatika – 7. mjesto – Damjan Vujić, 2.gc, mentorica: Ana-Marija Sertić, prof.
Informatika – 9. mjesto – Ines Rizvić, 2.gc, mentorica: Ana-Marija Sertić, prof.
Sportska natjecanja:
Škola se uključila s dvije ekipe: košarka (9 učenika) – 2. mjesto na županijskoj razini i odbojka (13 učenica) – 1. mjesto na županijskoj razini i 3.mjesto na međužupanijskoj razini. Voditelj obje ekipe je Saša Javorović,prof.
LIDRANO
Na Županijsko natjecanje Lidrano poslana su tri samostalna novinarska rada, jedna scenska igra i školski list:
- Teče, teče i teče jedan slap, što u njem znači moja mala kap? – Ines Rizvić,2.g, mentorica: Sonja Pokupec-Salković, prof.
- Što mi više treba – Ivana Mlacović, 3.h, mentorica: Milica Prole, prof.
- Dok je doka Cres je Cres – Renato Muškardin, 4.gc, mentorica: Sonja Pokupec-Salković, prof.
- Na kavi – Paolina Matas, 4.h, Arlinda Krasnić, 4.h, Antonio Bujačić, 3.h, mentorice: Milica Prole, prof. i Lorina Starc
- Školski list učenika Područnog odjela u Cresu, WWW-Gimnazija Cres, voditeljica i glavna urednica je Sonja Pokupec-Salković, prof. i učenik 4.gc Renato Muškardin.
Na državnu razinu predloženi su novinarski radovi: Teče, teče i teče jedan slap, što u njem znači moja mala kap?, Dok je doka Cres je Cres, scenska igra Na kavi i školski list.
VJERONAUK
Državno natjecanje je odžano od 18. do 20. travnja 2018. u Poreču, a sudjelovale su: Ana Mikić, 1.g, Marija Gazilj, 2.g, Nikolina Karčić, 2.g i Brigita Sorić, 2.h. mentorica je bila s. Branka Plenča, prof.
STRUKOVNA ZANIMANJA
U siječnju 2018. godine održano je školsko natjecanje za zanimanje pomorski nautičar u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO). Sudjelovalo je jedanaest učenika iz 4.n. Nakon dobivenih rezultata školskog natjecanja, na državno natjecanje u Šibenik pozvana je učenica Emma Maljić , 4.n – pomorski nautičar (mentorica: Aldina Burić, prof.). Osvojila je 6. mjesto.
Također, u siječnju se održalo školsko natjecanje za tehničare za brodostrojarstvo. Sudjelovalo je sedam učenika 3.b razreda. Na državno natjecanje u Korčulu pozvani su Miroslav Gorupić i Marin Grgurić (mentor: Velimir Blažević). Miroslav Gorupić osvojio je 11.mjesto, a Marin Grgurić 9.mjesto.
Tri učenika iz obrazovnog sektora turizam i ugostiteljstvo sudjelovali su na regionalnom natjecanju Gastro u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.To su: Veronika Vukušić, 4.h u disciplini Poslovanje recepcije hotela (mentorice: Patricija Tomich, prof. i Laura Ranac, prof.), Paolina Matas,4.h, u disciplini Poslovanje putničke agencije (mentorice:Nela Miculinić-Glavan, prof. i Laura Ranac, prof.) i Arlinda Krasnić,4.h, u disciplini Predstavljanje turističkog mjesta-destinacije (mentori: Ivan Katalinić, prof. i Laura Ranac, prof.). Na Državno natjecanje plasirala se jedna učenica i to Paolina Matas,4.h, u disciplini Poslovanje putničke agencije i osvojila 10. mjesto.. Naša škola bila je domaćin državnog natjecanja. Vidi: Bilten Gastro 2018
Čestitamo svim učenicima i mentorima na sudjelovanju
i uspjehu na svim razinama natjecanja!