Školska, županijska i državna natjecanja 2018.

Županijska natjecanja 2018.

Na održanim školskim natjecanjima u siječnju i veljači, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Agencije za strukovno obrazovanje, sudjelovalo je 162 učenika i učenica iz 17 predmeta i područja. Na županijska natjecanja pozvano je ukupno  60 učenika i učenica.

Predmet / područje Školsko natjecanje Županijsko natjecanje Državno natjecanje

Košarka (m)- 9
Odbojka (ž) 13
                 Ukupno 162 60 8

Najbolji rezultati ŽUPANIJSKIH NATJECANJA:

Hrvatski jezik – 1.  mjesto – Alen Komadina, 1.g, mentorica: Sandra Maljić, prof.

Hrvatski jezik – 5. mjesto – Sara Henč, 2.g, mentorica: Mirjana Čović, prof.

Hrvatski jezik – 6. mjesto – Marija Gazilj, 2.g, mentorica:Mirjana Čović, prof.

Matematika – 2. mjesto – Luka Maros, 4.g, mentor: Divko Hadžiev, prof.

Matematika – 4. mjesto – Damian Jedretić, 4.gc,  mentorica: Melita Chiole, prof.

Matematika – 4. mjesto – Ana Mikić, 1.g,  mentor: Ivan Brzović, prof.

Matematika – 4.mjesto – Alen Komadina,1.g, mentor: Ivan Brzović, prof.

Vjeronauk – 1. mjesto     Ekipa: Ana Mikić, 1.g, Marija Gazilj, 2.g,  Nikolina  Karčić,2.g, Brigita Sorić, 2.h, mentorica: s. Branka Plenča, prof.

Povijest – 2. mjesto – Alen Komadina, 1.g, mentorica: Lidija Kosmos, prof.

Talijanski jezik – 2. mjesto – Ivana Mlacović, 3.h, mentorica: Sunčana Dudov, prof.

Njemački jezik – 4. mjesto – Andrija Marinac, 3.h, mentorica: Tatjana Kričković, prof.

Njemački jezik – 8. mjesto – Kruno Perožić,3.h, mentorica: Tatjana Kričković, prof.

Informatika – 1.mjesto – Fran Saganić, 2.g, mentor: Davor Stipić, prof.

Informatika – 3.mjesto – Matej Plevnik, 4.g, mentor: Davor Stipić, prof.

Informatika – 4. mjesto – Alen Komadina,1.g, mentor: Davor Stipić, prof.

Informatika – 5.mjesto – Korto Malteze Asani, 2.gc, mentorica: Ana-Marija Sertić, prof.

Informatika – 6. mjesto – Darjan Utmar, 2.gc, mentorica: Ana-Marija Sertić, prof.

Informatika – 7. mjesto – Damjan Vujić, 2.gc, mentorica: Ana-Marija Sertić, prof.

Informatika – 9. mjesto – Ines Rizvić, 2.gc, mentorica: Ana-Marija Sertić, prof.

Sportska natjecanja:

Škola se uključila s dvije ekipe: košarka (9 učenika) – 2. mjesto na županijskoj razini i odbojka (13 učenica) – 1. mjesto na županijskoj razini i 3.mjesto na međužupanijskoj razini. Voditelj obje ekipe je Saša Javorović,prof.

LIDRANO

Na Županijsko natjecanje Lidrano poslana su tri samostalna novinarska rada, jedna scenska igra i školski list:

• Teče, teče i teče jedan slap, što u njem znači moja mala kap? – Ines Rizvić,2.g, mentorica: Sonja Pokupec-Salković, prof.
  • Što mi više treba – Ivana Mlacović, 3.h, mentorica: Milica Prole, prof.
  • Dok je doka Cres je Cres – Renato Muškardin, 4.gc, mentorica: Sonja Pokupec-Salković, prof.
  • Na kavi – Paolina Matas, 4.h, Arlinda Krasnić, 4.h, Antonio Bujačić, 3.h, mentorice: Milica Prole, prof. i Lorina Starc
  • Školski list učenika Područnog odjela u Cresu,  WWW-Gimnazija Cres, voditeljica i glavna urednica je Sonja Pokupec-Salković, prof. i učenik 4.gc Renato Muškardin.

Na državnu razinu predloženi su novinarski radovi: Teče, teče i teče jedan slap, što u njem znači moja mala kap?, Dok je doka Cres je Cres, scenska igra Na kavi i školski list.

VJERONAUK

Državno natjecanje je odžano od 18. do 20. travnja 2018. u Poreču, a sudjelovale su: Ana Mikić, 1.g, Marija Gazilj, 2.g, Nikolina Karčić, 2.g i Brigita Sorić, 2.h. mentorica je bila s. Branka Plenča, prof.

STRUKOVNA ZANIMANJA

U siječnju 2018. godine održano je školsko natjecanje za zanimanje pomorski nautičar u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO).  Sudjelovalo je jedanaest učenika iz 4.n. Nakon dobivenih rezultata školskog natjecanja, na državno natjecanje u Šibenik pozvana je učenica Emma Maljić 4.n – pomorski nautičar (mentorica: Aldina Burić, prof.). Osvojila je 6. mjesto.

Također, u siječnju se održalo školsko natjecanje za tehničare za brodostrojarstvo. Sudjelovalo je sedam učenika 3.b razreda. Na državno natjecanje u Korčulu pozvani su Miroslav Gorupić i Marin Grgurić (mentor: Velimir Blažević). Miroslav Gorupić osvojio je 11.mjesto, a Marin Grgurić 9.mjesto.

Tri učenika iz obrazovnog sektora turizam i ugostiteljstvo sudjelovali su na regionalnom natjecanju Gastro u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.To su: Veronika Vukušić, 4.h u disciplini Poslovanje recepcije hotela (mentorice: Patricija Tomich, prof. i Laura Ranac, prof.), Paolina Matas,4.h, u disciplini Poslovanje putničke agencije (mentorice:Nela Miculinić-Glavan, prof. i Laura Ranac, prof.) i Arlinda Krasnić,4.h, u disciplini Predstavljanje turističkog mjesta-destinacije (mentori: Ivan Katalinić, prof. i Laura Ranac, prof.). Na Državno natjecanje plasirala se jedna učenica i to Paolina Matas,4.h, u disciplini Poslovanje putničke agencije i osvojila 10. mjesto.. Naša škola bila je domaćin državnog natjecanja.  Vidi: Bilten Gastro 2018

Čestitamo svim učenicima i mentorima na sudjelovanju

i uspjehu na svim razinama natjecanja!