Naši učenici sedmi put na Festivalu matematike-2018

MDI (Matematičko društvo Istra) organiziralo je 7. svibnja 2018. godine 13. Festival matematike  u Puli. Ukupno je bilo prijavljeno 48 ekipa srednjih škola ( GIGA) :

• A kategorija – matematička gimnazija i centari izvrsnosti ( 18 ekipa)
  • B kategorija – opća,  jezična i klasična gimnazija             ( 20 ekipa)
  • S kategorija – strukovna škola                                          ( 10 ekipa)

Ekipe su sastavljene od 4 učenika (najviše dva učenika istog razreda te najmanje jednog iz prvog ili drugog razreda).

Škola je sudjelovala sedmi put.

Našu školu predstavljale su dvije ekipe opće gimnazije (iz M.Lošinja i Cresa) i jedna rezervna ekipa s dva člana.

Voditelji – mentori su bili profesori Ivan Brzović i Melita Chiole.

Ekipe u kategoriji GIGA  – opća, jezična i klasična gimnazija

• Ekipa opće gimnazije Cres  :  Damian Jedretić-4.gc, Lara Mužić-4.gc, Ines Rizvić-2.gc, Bruno Nađ-2.gc…. 15.mjesto
  • Ekipa  opće gimnazije Mali Lošinj: Alen Komadina-1.g, Andrej Salković-3.g, Anđela Rukavina-3.g, Luka Maros-4.g……. 8.mjesto
  • Rezervna ekipa: Mia Marija Šalov-3.g, Ervin Šeperović-4.g…. 16.mjesto

U ukupnom redoslijedu, od 48 ekipa, naša malološinjska ekipa osvojila je 28.mjesto, creska ekipa 37.mjesto, a rezervna ekipa 38.mjesto.