Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica obilježava se svake zadnje srijede u veljači, a ove godine to je 28.veljače. Taj dan posvećen je borbi protiv vršnjačkog nasilja. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj kanadskoj školi kada je učenik koji je nosio ružičastu majicu pretučen iz tog razloga.

Njegovi školski kolege su na domišljat način riješili ovaj slučaj bullyinga tako da su i sami počeli nositi ružičaste majice u znak solidarnosti s dječakom. Tako su ružičaste majice postale prepoznatljiv simbol borbe protiv nasilja i netolerancije.

Vršnjaci pomagači su za ovu prigodu osmislili i tijekom velikog odmora izveli u holu škole kratak prizor koji simbolički prikazuje kako se možemo zauzeti za nasilje i proširiti taj stav u svom okruženju.