LOŠINJSKI POLUMARATON 2017.

Sedmi po redu Lošinjski polumaraton održan je 30.09.2017. Sudjelovalo je 200 trkača u tri utrke:

• Glavna utrka (polumaraton), duljine 21.097 metara, koja “spaja”  Veli i Mali Lošinj u 11.00 sati
  • Utrka na 10 km u 11.25 sati kod pješčane plaže u uvali Čikat,
  • Utrka na 5 km u 11.05 na rivi u Velom Lošinju.

Najbrži trkač bio je Kenijac Wycliffe Kipkorir Biwot, a najbrža trkačica bila je Kenijka Christine Moraa Oigo.

Utrka građana na 5 km je humanitarnog karaktera te su se prikupljena sredstva donirala dječjem vrtiću Cvrčak za nabavku didaktičke opreme.

U organizaciju je uključena i naša Srednja škola, AK Lošinj i brojni volonteri raznih gospodarskih i negospodarskih subjekata iz Malog i Velog Lošinja. Pokrovitelji su bili Grad Mali Lošinj, TZ Mali Lošinj i Jadranka d.d.

Učenici – volonteri (30 učenika) pomagali su u osiguranju staze, dijeljenju okrjepe, dodjeli medalja i dr. Učenike je organizirala i pripremila prof. Patricija Tomich.

Među učenicima trkačima istaknuli su se:

1. Lovro Morin – 1.mjesto na 10 km (u svojoj dobnoj kategoriji)
  2. Antonio Bujačić – 2.mjesto na 10 km (u svojoj dobnoj kategoriji)
  3. Hana Tomich – 3.mjesto na 5 km

Cjelokupna manifestacija protekla je uspješno. Trkači su zadovoljni stazom, atmosferom, programom i nagradama, dok su učenici istaknuli da im je bilo zanimljivo i lijepo biti dio događaja.