Županijska natjecanja 2017.

Na održanim školskim natjecanjima u siječnju i veljači, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Agencije za strukovno obrazovanje, sudjelovala su 172 učenika I učenice iz 17 predmeta i područja. Na županijska natjecanja pozvano je ukupno  46 učenika i učenica.

Predmet / područje Školskonatjecanje Županijskonatjecanje Državnonatjecanje
Hrvatski jezik 27 10
Engleski jezik 30 4
Njemački jezik 3 1
Latinski jezik 1 1
Geografija 18
Povijest 8 1
Matematika 16 7 1
Fizika 3 1
Kemija 11 2
Biologija 14 1
Informatika 9 2
Vjeronauk 4 4 4
Logika 1 1 1
LiDraNo 5 5 1
Pomorski nautičar 10 1
Gastro 3 3
Crveni križ 12 6  –
                 Ukupno 172 49 11

Najbolji rezultati ŽUPANIJSKIH NATJECANJA:

Hrvatski jezik – 3.  mjesto

• Sara Henč, 1.g, mentorica: Mirjana Čović, prof.

Hrvatski jezik – 4. mjesto

• Cecilija Badurina, 1.g, mentorica: Mirjana Čović, prof.

Hrvatski jezik – 5. mjesto

• Ines Rizvić, 1.gc, mentorica: Rozana Perović, prof.

Engleski jezik – 3. mjesto

• Brian Michael Bandera, 2.gc, mentorica: Daniela Mužić, prof.

Latinski jezik – 11 . mjesto

• Brian Michael Bandera , 2.gc,  mentor: Vlaho Stražičić, prof.

Matematika – 1. mjesto

• Damjan Jedretić, 3.gc, mentorica: Melita Chiole, prof.

Matematika – 3. mjesto

• Luka Maros, 3.g,  mentor: Divko Hadžiev

Matematika – 3. mjesto

• Matej Salković, 4.gc,  mentorica: Melita Chiole, prof.

Kemija – 3. mjesto

• Brian Michel Bandera, 2.gc, mentorica: Lovorka Tomović, prof.

Kemija – 6. mjesto

• Aida Salaman, 4.g, mentorica: Lovorka Tomović, prof.

Logika – 1.  mjesto

• Marko Mikić, 4.g, mentorica: Sanja Šegulja, prof.

Vjeronauk – 1. mjesto

• Ekipa: Nikolina  Karčić,1.g, Brigita Sorić, 1.h, Marko Mikić  i Zala Nikolić, 4.g,  mentorica: s. Branka Plenča, prof.

Škola se uključila u sportska županijska  natjecanja  s dvije ekipe: košarka (12 učenika) – 3. mjesto i odbojka (12 učenica) – 3. mjesto. Voditelj obje ekipe je prof.Saša Javorović.

LIDRANO

Na Županijsko natjecanje Lidrano poslana su tri literarna rada i jedan samostalni novinarski rad:

• Prisjećanje – Tihana Nekić,1.h, mentorica: Zrinka Jensch, prof.
  • Zaronjen u sebe – Leo Bolješić, 4.g, mentorica: Sandra Maljić, prof.
  • Nešto nije u redu – Martina Brajković,1.h, mentorica: Zrinka Jensch, prof.
  • I Gimnazija svoje pčelice Maje ima – Roko Salković, 4.gc, mentorica: Sonja Salković Pokupec, prof.

Školski list učenika Područnog odjela u Cresu,  WWW-Gimnazija Cres,  predložen je za državnu razinu. Voditeljica i glavna urednica je Sonja Salković- Pokupec, prof.

Samostalni novinarski rad učenika Roka Salkovića  I gimnazija svoje pčelice Maje ima  pozvan je na Državno natjecanje LIDRANO.

STRUKOVNA ŠKOLA

U siječnju 2017. godine održano je školsko natjecanje za zanimanje pomorski nautičar  u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO). Sudjelovalo je deset učenika iz 4.nb. Nakon dobivenih rezultata školskog natjecanja, na Državno natjecanje pozvan je učenik Nikola Jerolimić, 4.nb – pomorski nautičar (mentorica: Aldina Burić, prof.).

Tri učenika iz obrazovnog sektora turizam i ugostiteljstvo sudjelovali su na regionalnom natjecanju Gastro u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Naša škola bila je domaćin tog natjecanja. Na Državno natjecanje plasirala su se sva tri učenika: Katarina Šimičić, 4.h u disciplini Poslovanje recepcije hotela (mentorica Patricija Tomich, prof.), Nikola Budimir, 2.u, u disciplini Posluživanje barskih mješavina (mentor Dragomir Brkić) i Monika Štromajer,3.u, u disciplini Pripremanje hladnog slanog izloška.

Čestitamo svim učenicima i mentorima na sudjelovanju i uspjehu na županijskim natjecanjima, uz želju za daljnji uspjeh i sudjelovanje na državnoj razini.

POZVANI NA DRŽAVNO NATJECANJE

1. Gastro 2017. – 23. ožujka 2017. – Crikvenica
  • Poslovanje recepcije hotelaKatarina Šimičić, 4.h, mentorica Patricija Tomich, prof.
  • Posluživanje barskih mješavina – Nikola Budimir,2.u, mentor Dragomir Brkić
  • Pripremanje hladnog slanog izloška – Monika Štromajer,3.u, mentorica Milanka Poldan

1. LiDraNo 2017., – 24. ožujka 2017.Primošten
  • Samostalni novinarski rad Gimnazija svoje pčelice Maje ima – Roko Salković, 4.gc,mentorica Sonja Salković Pokupec, prof.
  1. Pomorski nautičar, – 30. ožujka 2017. – Šibenik: Nikola Jerolimić, 4.n, mentorica Aldina Burić, prof.
  1. Matematika, – 5. travnja 2017. – Primošten: Damjan Jedretić, 3.g, Cres, mentorica Melita Chiole, prof.
  1. Vjeronauk, – 7. travnja 2017. – Topusko: Ekipa: Nikolina  Karčić,1.g, Brigita Sorić, 1.h, Marko Mikić  i

Zala Nikolić, 4.g,  mentorica s. Branka Plenča, prof.

1. Logika, 24.- 26. Travnja 2017. – Pula: Marko Mikić,4.g, mentorica Sanja Šegulja, prof.

PREDLOŽENI ZA DRŽAVNO NATJECANJE

1. LiDraNo