Valentinovo u našoj knjižnici

U našoj knjižnici i ove godine  Dan zaljubljenih-Valentinovo obilježili smo ljubavnom poezijom. U svom uvodnom govoru,profesorica Kata Marković,  rekla je: „Zaljubljenost je predvorje kojim koračamo do njene  „svetosti“ koju ljubavlju zovemo. Kažem svetosti , jer je u temeljima svakog našeg čina dobrote sazdana ljubav. Upravo zato sveti Pavao u svojoj Poslanici Korinćanima ističe da je između vjere,ufanja i ljubavi, najveća među njima ljubav. Najdublji tragovi  koje iza sebe ostavljamo i po kojima nas drugi pamte jesu tragovi ljubavi jer čovjek je vrijeme u drugom čovjeku. Ljubav  je  neiscrpno nadahnuće koje se zrcali u ljubavnoj poeziji.

Čitajući ju putujemo nečijom dušom za koju, divnog li čuda, spoznajemo da je naša vlastita. Vjerujem da ćete danas ,osluškujući govorenje i pjevanje o ljubavi pronaći i svoje tragove ljubavi.“

Za interpretaciju ljubavne poezije učenike je pripremala profesorica Kata Marković. Naš HIK je otpjevao pjesmu Morska vila, koju je s njima spremio profesor Vlaho Stražičić. Solirala je naša  Zala  Nikolić, učenica 3.G razreda.

Naše profesorice Lidija Kosmos, Zrinka Jensch, Elena Busanić i administratorica gospođa Lorina Starc ,  nadahnuto su interpretirale ljubavne stihove po osobnom izboru.

Ljubavnu poeziju interpretirali su:Tihana Nekić, 1HTT,Danira Okić,1.HTT,Martina Brajković,1.HTT,Saša Antunović,2.HTT, Mate Jurčević,2.HTT,Paolina Matas,3.HTT,Arlinda Krasnić,3.HTT, Ana Marija Šepl,3.HTT, Ida Perković,3.HTT, Petar Sklepić, 3.HTT, Petrit Berisha,3.PKS, Carla Alexsandra Qvanstrom, 3.G, Diana Aladić,4.HTT, Katarina Šimičić,4.HTT