Dodjela nagrada povodom Dana tolerancije

Ovaj Dan tolerancije obilježili smo na malo drugačiji način. Naime, ove smo godine snimili video uradak za pjesmu “Ne rugaj se” koju smo izveli za prošlogodišnji Dan tolerancije. Pjesma “Ne rugaj se” smatra se svojevrsnom himnom borbe protiv marginalizacije određenih društvenih skupina, a osim što su je naši Vršnjaci pomagači izveli u vlastitom aranžmanu, interpretirali su je i na znakovnom jeziku. Ovaj video uradak nastao je s ciljem promoviranja tolerancije različitosti i poticanja empatije prema pripadnicima ranjivih skupina koje se nalaze i u našem okruženju. Video je zatim osvojio nagradu na natječaju “Oboji svijet šarenim bojama tolerancije” koji je organiziran povodom Dana tolerancije. Organizator natječaja je Forum za slobodu odgoja, te je svečana podjela upriličena upravo na Dan tolerancije. Na dodjelu nagrada otputovalo je šest učenica odabranih slučajnim odabirom u pratnji mentorica Elene Busanić i Sandre Jureković. Osim svečanosti, koja se održala u Zagrebu u Muzeju za umjetnost i obrt i na kojoj smo dobili priliku pogledati i ostale nagrađene radove, posjetili smo i Muzej iluzija te se odlično zabavili što možete vidjeti i na slikama koje slijede.

Evo našeg nagrađenog videa:

Kao da nam osvajanje nagrade za video “Ne rugaj se” nije bilo dovoljno, oduševili smo se saznanjem da je UNICEF na svojim društvenim stranicama kao čestitku povodom Dana tolerancije podijelio naš video iz 2014. godine kada smo u holu naše škole izveli flash mob na pjesmu “Waka Waka”.

fullsizerenderSvim našim učenicima Vršnjacima pomagačima i njihovim mentoricama i ovim putem od srca čestitamo!

Ostale nagrađene radove možete pogledati ovdje.