Svečana podjela svjedodžbi učenicima završnih razreda

Danas smo, svečanom podjelom svjedodžbi, pohvalnica  i nagrada, ispratili  generaciju maturanata na nove životne puteve, njih pedeset i sedam. Svjedodžbe su im uručili njihovi razrednici i razrednice: Daniela Mužić (zamjenica razrednice), Barbara Šurlina Bilić, Hajdi Stepančić i Anto Nedić.

Ove školske godine, nakon uspješno obranjenog završnog rada, završila su za  zanimanje kuhar  – 4 učenika, prodavač – 5 učenika, konobar – 3 učenika,  hotelijersko turistički tehničar – 13 učenika, pomorski nautičar – 9 učenika i tehničar za brodostrojarstvo – 6 učenika.

Uspješno položen ispit iz hrvatskog jezika, engleskog jezika i matematike na državnoj maturi je i uspješan završetak srednjoškolskog obrazovanja za 17 učenika opće gimnazije.

U svom obraćanju, ravnateljica naše škole, prof. Jelena Bralić, između ostalog je istakla:

Učenje je kao veslanje uzvodno. Kad prestaneš veslati, odnese te natrag.

Dragi maturanti, vjerujem da ćete nastaviti svoj intelektualni i osobni  razvoj i da ćete uvijek težiti višem i boljem.

Postali ste odrasli, zreli ljudi. Nastavite upijajti nova znanja, stremite novim visinama. Snove pretvarajte u stvarnost, kako bismo i dalje mi bili ponosni na vas.

Ovom prilikom, čestitam svim učenicima na uspješno završenom razredu, obranjenom završnom radu, a posebno pohvaljujem učenike – maturante koji su sudjelovali na županijskom i državnom natjecanju, županijskim sportskim natjecanjima, međunarodnim veslačkim regatama, bili uspješni na ostalim natjecanjima – Klokanu bez granica, Festivalu matematike, sudjelovali u školskim izvannastavnim aktivnostima i projektima.“

U ime Grada Malog Lošinja nekoliko prigodnih riječi i čestitku uputila im je gđa Ružica Baumgarten, pročelnica ureda Grada.

Maturanti su i ove školske godine bili aktivni i u  izvanučioničkoj nastavi – plovili su  na Kraljici mora, obilazili kulturne i prirodne znamenitosti otoka Cresa i Lošinja, posjećivali kazališne predstave, predavanja, bili među prvim posjetiteljima novog Muzeja Apoksiomena, sudjelovali u kuharskim radionicama – Dani kruha, Treća proljetna marenda, Apoksiomenov doručak u osnovnoj školi, obilježavali prigodne datume – Dan jabuka, Dan kravate, Dan ružičastih majica, Dan zaljubljenih, Dan zagrljaja,… rado se odazvali humanitarnom i volonterskom radu, sudjelovali u akcijama Crvenog križa u dobrovoljnom darivanju krvi…  svemu što obogaćuje znanje i plemenitost.

Posebno su nagrađeni knjigom učenici koji su tijekom svog srednjoškolskog obrazovanja pokazivali izvrsne rezultate. To su: Jole Maljić, Kristina Šarac, Ana Vlašić, Lara Živčić, Sara Saganić, Vedran Romić, Robert Lovrić i Luka Antunović.

U glazbenom dijelu nastupili su Marko Vidulić i maturantica Klaudia Klobučarić.

Evo nekoliko fotografija sa svečane podjele:

Dan ranije održana je i svečana podjela svjedodžbi u područnom odjelu u Cresu. U ugodnoj atmosferi, i uz prigodni program, maturanti su primili svoje svjedodžbe od svoje razrednice – profesorice Rozane Perović. Posebno su istaknuti nagrađeni učenici kojima su uručene knjige kao prigodni dar za odličan uspjeh tijekom sve četiri godine obrazovanja i uzorno vladanje. Nagrade su dobili: Lorena Abdić, Nera Barišić, Dorian Brnić, Robert Kremenić i Leina Radusinović. Svim učenicima čestitamo na postignutom uspjehu i želimo puno uspjeha u budućnosti.

Podjela svjedodžbi - Cres