Projekt Planska igra

Učenici naše škole su u 14. i 15. rujna sudjelovali na projektu “Lokalna samouprava” koji su organizirali Zaklada “Friedrich Ebert Stiftung” te udruga “Idem i ja”. Sudjelovalo je 11 učenika: Lucija Baljak, Emina Buljubašić, Martin Đapić, Arlinda Krasnić, Jerko Kušeta, Antonia Manzoni, Leopold Mužić, Marta Saganić, Nikolina Stupičić, Domagoj Paljević i Leon Tomić. Tijekom dvodnevne radionice učenici su naučili najvažnije o funkcioniranju lokalne samouprave, nakon čega su formirali svoje stranke, preuzeli ulogu gradskih vijećnika te sastavili pitanja i prijedloge za Gradsko vijeće.
Radionica je završila simuliranom sjednicom Gradskog vijeća koju je vodio predsjednik Gradskog vijeća Anto Nedić, a na pitanja je odgovarala dogradonačelnica Ana Kučić.
Cilj projekta je provođenje Građanskog odgoja i obrazovanja te poticanje mladih na aktivno djelovanje u zajednici u kojoj žive.

Foto Bojan Purić