FESTIVAL MATEMATIKE – 2015.

Veliki uspjeh učenika strukovnih zanimanja

Na ekipnom natjecanju „Festival matematike“ (organizator natjecanja je Matematičko društvo Istra), koje se održalo u Puli 8.svibnja 2015., sudjelovale su u kategoriji GIGA 73 ekipe.
Ekipe su sastavljene od četvero učenika (najviše dva učenika istog razreda te najmanje jednog iz prvog ili drugog razreda ) .
Cilj natjecanja je popularizacija matematike uključivanjem većeg broja natjecatelja počevši od trećeg razreda osnovne škole do četvrtog razreda srednje škole te razvijanje pozitivnog stava prema timskom radu.
Našu školu su predstavljale četiri ekipe: jedna ekipa iz područnog odjela Cres (opća gimnazija), dvije ekipe iz Malog Lošinja (opća gimnazija i strukovne škole) te ekipa rezervnih članova (koja je brojila samo tri učenika). Voditelji- mentori bili su profesori Melita Chiole i Ivan Brzović.
Na jedinstvenoj listi svih ekipa (matematičke gimnazije , Centri izvrsnosti, ostale gimnazije i srednje strukovne škole) najbolji plasman od svih ekipa naše škole ostvarila je ekipa strukovnih škola (Mateo Milušić 4.n, Jakov Vidulić 4.n, Robert Lovrić 3.n i Luka Preksavec 2.b ) koja se plasirala na izvanredno 16.mjesto (od ukupno 73). U svojoj kategoriji (strukovne škole ) oni su se plasirali na visoko 3.mjesto.
Ekipa opće gimnazije Cres (Marina Kučica 4g., Matej Salković 2.g, Jakov Kruljac 3.g i Damian Jedretić 1.g) plasirala se na 29.mjesto (u svojoj kategoriji općih gimnazija na 4.mjesto)
Ekipa rezervi Cres-M.Lošinj (Giulia Muškardin 4.g-kapetan, Marko Mikić 2.g, Katarina Šimičić 2.htt) plasirala se na 43.mjesto
Ekipa opće gimnazije Mali Lošinj:(Jole Maljić 3.g-kapetan, Martina Dlaka 4.g, Kristian Stepančić 4.g i Luka Maros 1.g) plasirala se na 44.mjesto (u kategoriji općih gimnazija osvojili su 12. mjesto)
Čestitamo svim učenicima na uloženom trudu i postignutim rezultatima. Posebno čestitamo ekipi strukovnih škola za najbolji plasman na Festivalu u ove četiri godine otkada sudjeluju i učenici naše škole.