Naši učenici na Životinjskoj farmi

U petak, 8. svibnja 2015., u sklopu projekta Kazalište i mladi, trideset učenika opće gimnazije i četverogodišnjih strukovnih škola, u pratnji voditeljica projekta profesorica Mirjane Čović i Sandre Maljić, posjetilo je Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca u Rijeci. Odgledali su kazališnu predstavu Životinjska farma u režiji Andrasa Urbana nastalu prema istoimenom romanu Georgea Orwella koji učenici strukovnih škola čitaju kao obveznu lektiru. Predstava je u korelaciji sa sadržajima Građanskog odgoja i obrazovanja koji su integrirani u nastavu Hrvatskoga jezika. Pomoći će učenicima da kritički promišljaju o svijetu oko sebe, povezuju svoje spoznaje na poticaj književnoga teksta i kazališne predstave te izražavaju svoje stavove kroz pisanu i govorenu riječ.