Dani hrvatskog jezika 2015.

Dani hrvatskog jezika obilježavaju se 11. – 17.ožujka svake godine. Manifestacija je utemeljena u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika po nadnevcima deklaracijskih zbivanja:

– 13.ožujka Deklaracija je prihvaćena,

– do 15.ožujka potpisale su je sve značajnije udruge i ustanove,

– 17.ožujka 1967.godine objavljena je u časopisu Telegram

Osamostaljenje Republike Hrvatske omogućilo je hrvatskom jeziku samostalan i prirodan jezični razvoj, neovisan o političkim, društvenim i inim pritiscima. Ugrađen je u temelje nacionalnog i jezičnog identiteta. Proučavanje i njegovanje zadaća je svih nas.

Ove smo godine, da bismo se prisjetili dijela povijesti hrvatske kulture, osmislili postere o ocu hrvatske književnosti, prvim hrvatskim novinama i novinarima i, naravno, o glagoljici.

Veseli nas što predstavljamo i logo grupe za glagoljicu, glagoljsko slovo P kao inicijal Pomorske škole.

Postere su osmislili učenici: Marija Jensch (2.g), Zala Nikolić (2.g), Romana Tikvić (2.g), Anamarija Celinić (2.g), Petar Sklepić (1.h), Lara Bani (1.g) i profesorice mentorice: Milica Prole i Zrinka Jensch.