8. Fešta lošinjske kuhinje

Grad Mali Lošinj i Turistička zajednica Grada Malog Lošinja, u suradnji s lošinjskim ugostiteljima i našom školom  organizirali su osmu po redu Feštu lošinjske kuhinje. Otvorenje je  održano u petak, 2.svibnja 2014., na glavnom trg u Malom Lošinju, s početkom u 18,00 sati, a našu školu su predstavljali učenici ugostiteljskih zanimanja (konobari i kuhari).

Fešta lošinjske kuhinje se tradicionalno održava na Lošinju, osmu godinu zaredom, s ciljem promocije izvorne gastronomske ponude otoka Lošinja.

Naši učenici, pod vodstvom stručnih učitelja Milana Žunića i Ivana Lukića predstavili su se s  mariniranom lošinjskom ovčetinom ( žgvarcet ) i domaćim njokima, uz koje su ponudili vina vinarije Matijašić i na kraju fritule s grožđicama i limunom.

Sudjelovanje učenika naše škole u namirnicama je pomogla Jadranka hoteli d.o.o., a vinima vinarija Matijašić iz Zamskog Dola kod Motovuna.