Susret s pjesnikinjom Blaženkom Levinger-Herceg

U povodu Mjeseca knjige, u našoj školskoj knjižnici, upriličen je susret s Blaženkom Levinger-Herceg, autoricom četiri zbirke poezije. O potrebi stvaralaštva  kao činu moranja, govorila je autorica sama, a kratak pregled njenih zbirki, dala je profesorica Kata Marković.

Gospođa Levinger-Herceg živi u Velom Lošinju. Došavši na Otok u ranom djetinjstvu, zavoljela je „kamene vaze od suhozida iz kojih se naginju krošnje crnike i smreke“ . Slikala je ona otočne pejzaže stihovima, a njen suprug Nenad Levinger, bojama. Obilježje njene poezije je osebujni način izražavanja. Ono bitno nije izrečeno riječima, ostaje slutnja i nagovještaj izrečenog.

Između tamne boje i nježnih nijansi svijetle, krije se čitav spektar boja, a taj spektar je život sam iskustveno i duboko proživljen u stihovima. Ljubav i nada su lajtmotivi Blaženkinog stvaralaštva.

Stihove su nadahnuto čitale :

Marija Mikić,3.G

Agata Vajentić,3.G

Dorotea Dumenčić,3.G

Tereza Sorić,4.G

Ana Marija Ištoković,4.G

Antonia Kovač,4.G

Glazbenu podlogu na gitari izveo je Jakov Vidulić, učenik 3.NB razreda.