Stručni izlet „Otvoreni dani kemije“ na PMF-u u Zagrebu

Učenici 1.g, 1.gc, 2.g i 2.gc razreda, u pratnji nastavnica Zvjezdane Horvat, Ana-Marije Sertić, Rozane Perović i Lovorke Tomović prisustvovali su „Otvorenim danima kemije“ na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu, dana 5. i 6. svibnja 2023.

Na PMF-u su aktivno sudjelovali u radionici pod nazivom „Kucaj, melji, tresi“, nazočili su predavanju „Bez naslova“ (predavanje vezano uz element bakar), a preostalo  vrijeme na fakultetu proveli su hodajući „Putevima znanosti“ (aktivno promatrali izvođenje pokusa i slušali njihova objašnjenja, koja su se izvodila u ostalim prostorijama Prirodoslovno-matematičkog fakulteta).

Nakon provedenih radionica (od 13:00h do 17:30h) otišli su na večeru u restoran Nokturno. Ostalo vrijeme učenici su proveli u kratkoj šetnji i razgledavanju grada Zagreba (Trg bana Jelačića i uži centar grada).