Pedeseta obljetnica mature i otvaranje izložbe o tragediji kraj Trstenika

U subotu,  29. rujna 2012., u prostorima Naše škole, dočekali smo maturante iz 1962. godine koji su proslavili 50-tu godišnjicu mature. Tom je prigodom otvorena i izložba o tragediji kod Trstenika koja se dogodila, također,  prije 50 godina, točnije 27. travnja 1962. godine. Ove smo  50-te obljetnice zajedno obilježili  jer  maturanti iz 1962. pripadaju prvoj generaciji maturanata koja je u svojim školskim klupama imala poginulu učenicu Mirjanu Keko.  Poginuli učenici bili su učenici Naše škole, tada Pomorske i  Ekonomske. Odlazili su kućama, na rodni Rab, kako bi tamo, sa svojim obiteljima, u veselju proveli blagdane. O tragediji koja ih je zadesila nadomak Trsteniku, slikopisom govori ova izložba.
Maturante je dočekala i pozdravila ravnateljica škole, profesorica Jelena Bralić, zajedno sa svojim profesorima,  Sandrom Maljić i Renatom Dudićem, koji su priredili ovu izložbu i govorili o njoj.
Gradonačelnik Gari Cappelli pozdravio je maturante i otvorio izložbu.
Izložba je trajno postavljena, a svi zaiteresirani mogu je pogledati za radnog vremena škole.