Sudoku – regionalno natjecanje 2022.

Hrvatska Mensa, u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje, organizira natjecanje u rješavanju SUDOKU za osnovne i srednje škole. Zadatke za sve razine natjecanja izrađuju članovi Hrvatske Mense, među kojima su i bivši sudionici svjetskih natjecanja. 
Učenici se natječu u tri kategorije: Bistrići (od 1. do 4. razreda osnovne škole), Kadeti (viši razredi osnovne škole) te Juniori (srednjoškolci).

Nakon održanog školskog natjecanja tri najbolja učenika i učenice naše škole sudjelovali su na Regionalnom natjecanju koje se održalo u subotu, 26.studenog 2022.godine u Osnovnoj školi Kostrena (sudjelovao je 31 učenik iz Primorsko-granske i Istarske županije u kategoriji srednjih škola).

Iz naše škole sudjelovali su:

  • Tiha Filipas, 2.gc (mentorica profesorica Ana Marija Sertić)
  • Nika Maros, 3.g (mentorica profesorica Tanja Cvijanović Stipić)
  • Leonardo Desanti, 4.g (mentorica profesorica Tanja Cvijanović Stipić)

 

Učenici su bili u pratnji svog pedagoga Darinka Sesara dok je školska povjerenica za Sudoku natjecanje naša profesorica Ana-Marija Sertić koja je ujedno bila i članica Povjerenstva za regionalno natjecanje Sudoku 2022.