Školsko Sudoku natjecanje 2022.

U petak, 4. studenog 2022. u našoj školi održano je školsko Sudoku natjecanje 2022. Natjecanje se održalo po prvi put u Malom Lošinju, a drugi put u Područnom odjelu  u Cresu. Ukupno je sudjelovalo 18 učenika (12 učenika u M. Lošinju i 6 učenika u Cresu) pod vodstvom profesorica Ana-Marije Sertić i Tanje Cvijanović Stipić.

Popis učenika – kategorija Juniori
1. razred – Vanessa Pekar, Nora Tomaš
2. razred –  Nataša Babić, Luka Baričević, Tiha Filipas, Elli Honjek, Karla Saganić, Astrid Trifunović
3. razred – Nika Maros, Roko Muskardin, Damian Sutlić, Martina Škoda
4. razred – David Banac, Leonardo Desanti, Roko Kaštelan, Josip Mikić, Damijan Pupovac, Predrag Šantić

Školski povjerenik za Sudoku natjecanje je naša profesorica Ana-Marija Sertić. mag.edu.

Hrvatska Mensa u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje organizira natjecanje u rješavanju SUDOKU za osnovne i srednje škole. Zadatke za sve razine natjecanja izrađuju članovi Hrvatske Mense, među kojima su i bivši sudionici svjetskih natjecanja.
Učenici se natječu u tri kategorije: Bistrići (od 1. do 4. razreda osnovne škole), Kadeti (viši razredi osnovne škole) te Juniori (srednjoškolci).
Prva razina natjecanja održala se 4. studenog, nakon čega slijedi regionalno natjecanje 26. studenoga u četiri regije: Zagreb, Split, Rijeka i Osijek.
Ove godine na školsko natjecanje prijavilo se  više od 7000 učenica i učenika u više od 400 osnovnih i srednjih škola diljem Hrvatske. Najbolje natjecatelje očekuju nagrade: medalje, diplome, knjige, besplatna MENSA testiranja (za starije učenike), logičke slagalice, pretplate na enigmatski list LOGO te mogućnost odlaska  na   (natjecatelji s najviše bodova na državnom natjecanju).
            Sudoku potiče razvoj kognitivnih procesa poput pamćenja i razumijevanja, pospješuje stjecanje znanja, posebice proceduralnog i metakognitivnog, razvija pozitivan natjecateljski duh i razmjenu perspektiva jer svaki učenik ima svoj način kako pristupa postavljenom problemskom zadatku.