27. LJETNA ŠKOLA MLADIH FIZIČARA

Hrvatsko fizikalno društvo tradicionalno organizira Ljetnu školu fizike namijenjenu učenicima koji su na državnom natjecanju postigli izuzetne rezultate iz fizike. Uz Hrvatsko fizikalno društvo organizator ove ljetne škole je i naša škola. Suorganizatori su Sveučilište u Zagrebu, PMF, Institut Ruđer Bošković i Institut za fiziku. Ovogodišnja ljetna škola posvećena je interdisciplinarnoj suradnji između fizike i biologije. Ugledni znanstvenici održat će niz aktualnih predavanja vezanih uz najnovija postignuća u fizici.
Učenici, njih 23, aktivno sudjeluju u programu bilo kroz radionice, bilo rješavanjem problemskih zadataka. Predavanja su prilagođena dobi i predznanju polaznika, ne umanjujući, pri tome, ni stručnu dubinu ni cjelovitost. Kako je naša škola domaćin za radionice i predavanja pozvan je i jedan naš učenik, Renato Picinić (2.g), a naši profesori Divko Hadžiev, Ivan Brzović i Davor Bralić su u organizacijskom odboru.

Letna škola fizike traje od 18.-22. lipnja 2012. Voditelj Ljetne škole je doc.dr.sc. Mario Besletić, PMF, Zagreb.

Više o ljetnoj školi HFD na internet stranici (klikni ovdje).

U nastavku pogledajte fotografije: