Nautičari i brodostrojari na vatrogasnoj vježbi

Dana 9.lipnja 2022. u Javnoj vatrogasnoj postaji Mali Lošinj, vatrogasci iz JVP Rijeka održali su vatrogasnu vježbu.

Vježba je obvezni i sastavni dio praktičnog dijela nastavnog programa koji je propisan STCW konvencijom i koji se kod nautičara i brodostrojara izvodi u okviru nastavnog predmeta Sigurnost na moru.

Vježbi su prisustvovali učenici 3.nb razreda te tako stekli uvjete za ishodovanje Potvrdnice, temeljem koje će, po završetku obrazovanja, moći ishodovati svjedodžbe (brevete) za Temeljnu sigurnost i ”Upravljanje gašenjem požara” ili engl.”Advanced Firefighting”, kod pomoraca poznati pod šiframa D-2 i D-12.

Breveti su od iznimne važnosti jer se traže već kod prvog ukrcaja u svojstvu kadeta ili asistenta. S učenicima su bili i njihovi profesori Velimir Blažević i Renato Dudić.

Zahvaljujemo se JVP Rijeka i JVP Mali Lošinj na, kao i uvijek, profesionalnoj suradnji.