Predstava „Lucijina priča“

U proteklih tjedan dana učenici su zajedno s nastavnicima tijekom nastave gledali edukativnu predstavu “Lucijina priča”.

Dosadašnjih godina predstava se održavala uživo, no zbog epidemiološke situacije Udruga Hepatos snimila je predstavu pa su je učenici mogli pogledati putem video linka.

U predstavi “Lucijina priča” osamnaestogodišnja Lucija prepričava događaje u posljednjoj godini svoga života koji su prethodili otkriću da je zaražena virusom hepatitisa. Lucija sazrijeva kroz ove događaje i uči napraviti kvalitetne životne izbore, kako u pogledu vlastitog zdravlja, tako i u pogledu izbora prijatelja i ljudi koji je okružuju.

Do sada je jedanaest razreda iz matične škole i Područnog odjela u Cresu pogledalo predstavu, te su s razrednicima razgovarali o životnoj situaciji u kojoj se Lucija našla.

Predstavu smo imali prilike pogledati u sklopu projekata za prevenciju ovisnosti Udruge Hepatos iz Rijeke.

Psihologinja Maja Malčić koordinirala je ovaj projekt na razini naše škole.