Projekt “Zdrav za 5!”

U tijeku je projekt pod nazivom “Zdrav za 5!”. Temelji se na projektu Policijske uprave primorsko goranske i Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije pod nazivom „Promocija sigurnosti i javnozdravstvene samosvijesti- SAM“ i traje od 2011.g.

U sklopu tog projekta u našu školu je došao g. Mario Žagar iz policijske postaje u Malom Lošinju i učenicima prvih razreda održao radionice i predavanja na temu Ovisnost i zlouporaba droga.

U radionicama su učenici usvajali znanja o utjecaju alkohola i droga na zdravlje i izgled pojedinca, utjecaju na ponašanje (rizična ponašanja), obitelj i obiteljski sustav, na profesionalnu i sportsku karijeru, društvenim rizicima konzumiranja sredstava ovisnosti, o metodama prevencije i liječenja bolesti ovisnosti.