Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2021.

Državno natjecanje WSC održavalo se od 11. do 13. svibnja 2021. u Zagrebu, u prostoru većem od 16.000 m2 u 7 paviljona Zagrebačkog velesajma. Više od 300 učenika natjecalo se u 43 discipline (https://www.worldskillscroatia.hr/hr/discipline/).

Ovogodišnje natjecanje odvijalo se uz pridržavanje strogih epidemioloških mjera.

U disciplini Pomorska nautika sudjelovala su četiri učenika iz četiri srednje škole: Srednja škola Ambroza Haračića Mali Lošinj, Pomorska škola Bakar, Pomorsko-tehnička škola Šibenik i Pomorsko-tehnička škola Dubrovnik (koja je ujedno bila i  škola domaćin natjecanja).

Učenik naše škole Stefano Paladin osvojio je 3. mjesto u disciplini Pomorska nautika, a mentor učeniku bio je Ivan Komadina, univ.bacc.ing.

U obrazovnom sektoru turizam i ugostiteljstvo, u disciplini Poslovanje turističke agencije, sudjelovalo je osam srednjih škola. Naš učenik 4.h razreda Sebastian Andrijčić osvojio je 5. mjesto, a mentorica mu je bila Patricija Tomich, dipl.oec.

Čestitamo učenicima i mentorima na sudjelovanju i postignutim rezultatima!